خانه / چهره‌ها / سبکبالان / شهید امراله محمّدی

شهید امراله محمّدی

نام: امرله

نام خانوادگی: محمدی

نام پدر: ابراهیم

محل تولد: رباطمراد

میزان تحصیلات: پنجم ابتدایی

شغل: کارگر

تاریخ تولد: ۱۳۴۲/۱/۱

تاریخ شهادت: ۱۳۶۴/۱۲/۶

محل شهادت: فاو

شیوه شهادت: اصابت گلوله و ترکش به بدن

محل تدفین: رباطمراد

AmrollahMohammadi_01

بخش‌هایی از وصیت‌نامه شهید امراله محمدی

شکر خداى را که توفیق یافتم در راه مبارزه حق علیه باطل شرکت کنم و آنچه که دارم در طبق اخلاص نهاده و تقدیم ایزد منان نمایم. آنچه حسین(ع) یارانش و تمام رزمندگان صدر اسلام پروانه‌وار دور آن مى‌گشتند من هم آن را بازیافتم یعنى شهادت، آیا کسى به خود اجازه مى‌دهد که با چشم خود نبیند که جنایتکاران و متجاوزان دست به سوى اسلامش و کشورش دراز کرده و قصد نابودى آن را داشته و سکوت اختیار کند.

من اکنون مى‌روم با خدایم ملاقات کنم مى‌روم تا آتشى را که در درونم مشتعل شده خاموش نمایم. من هم اکنون به سوى سنگر خالى همرزمم به سوى لانه با صفاى جبهه جنگ پرواز مى‌کنم که دشمن بداند هیچ وقت سنگر خالى نمی‌ماند.

اما باید از رهبرم خمینى بت شکن قدردانى کنم که مرا از سیاه چالهاى روزگار که به سوى پرتگاهى روانه بودم نجات داد و هادى و راهنما شد و تو اى همرزم و دوستم خود بهتر می‌دانى که این انقلاب به چه نحوه‌اى به پیروزى رسید با کشته شدن على‌اکبرها و على‌اصغرها … نکند خداى ناکرده دنیا را بر آخرت ترجیح دهید هیچ حزن و اندوهى به خود راه ندهید که ما پیروزیم‌.

اما پدر و مادر عزیز نمى‌دانم از شما چگونه تشکر کنم و تو اى مادر یادم هست با این زحمت‌هائى که برایم کشیدید. موقعى که خواستم از شما جدا شوم گفتید مواظب خودت باش بی‌خودى کشته نشوى آرى مادر در سنگر بودم و این جمله زیبا از یادم نمى‌رفت. اى مادر نکند در مرگ من بی‌تابى کنى و جامه بدرى و تا آخر عمر خود را در آتش ناراحتى بسوزانى‌.

به خواهرانم بگو در سوگ من اشک نریزند زیرا امام ما در سوگ فرزندش اشک نریخت چون مى‌دانست که رضاى خدا در این امر است و شما باید زینب‌وار به حرفهاى امام گوش کنید. مادر جان مرگ من در راه اسلام و قرآن شاید جوششى در جوانان به وجود آورد، البته نه تنها مرگ من بلکه تمامى شهدائى که در راه اهداف اسلام و قرآن کشته شده‌اند، خوشحال باشید که فرزندتان را در راه اسلام از دست می‌دهید. چون ابراهیم فرزند خود را در راه اسلام قربانى می‌کند و در آخرت بانوى صدر اسلام فاطمه زهرا از تو گله ندارد برادر در مرگ من اشک نریز و راه مرا ادامه بده. پدر جان از طرف من از دوستان و خویشان حلالیت طلب کن . والسلام

درباره @abinmehr

دوباره بررسی نمایید

شهید علی‌رضا خیری

شهید علی‌رضا خیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس خرید هاست